Ustawowe wakacje kredytowe

 Szanowny Kliencie,

Uprzejmie informujemy, że od dnia 29 lipca 2022 r. będziesz miał możliwość złożenia wniosku o zawieszenie spłaty raty kredytu hipotecznego.

Zawieszenie spłaty kredytu hipotecznego dotyczy umów zawartych przed dniem 1 lipca 2022 r., a termin zakończenia okresu kredytowania określony w tej umowie przypada po upływie 6 miesięcy od tej daty.

W ramach wakacji kredytowych będziesz mógł zawiesić spłatę wyłącznie jednego kredytu mieszkaniowego udzielonego w PLN, przeznaczonego na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych.

Z wakacji kredytowych możesz skorzystać w okresach:

  • od 1 sierpnia do 30 września 2022 roku - na 2 miesiące
  • od 1 października do 31 grudnia 2022 roku - na 2 miesiące
  • od stycznia do 31 grudnia 2023 roku na 1 dowolny miesiąc w każdym kwartale.

Pamiętaj, aby złożyć wniosek przed terminem płatności raty.

Wniosek dostępny będzie w placówkach Banku, w systemie bankowości elektronicznej oraz na naszej stronie internetowej.

Wniosek możesz złożyć pisemnie – osobiście w Oddziale/Filii Banku lub przesyłką pocztową albo elektronicznie – w EBO w zakładce WNIOSKI bądź wysłać skan wniosku na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

INSTRUKCJA - Jak złożyć Wniosek o wakacje kredytowe w bankowości elektronicznej EBO.

Wszelkich informacji w przedmiotowej sprawie udzielą nasi pracownicy w placówkach naszego Banku.

Szczegółowe warunki dotyczące zawieszenia spłaty kredytu hipotecznego znajdziesz w art. 73-75 Ustawy z dnia 7 lipca 2022r. o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom.

WNIOSEK o zawieszenie spłaty kredytu hipotecznego na mocy art. 73-75 Ustawy z dnia 7 lipca 2022 r. o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom (dalej „Ustawa”)

Oświadczenie o odstąpieniu od wniosku złożonego poza placówką Banku

Do góry